Dlaczego "od głowy"?

 

Termin "od głowy" oznacza tyle, że właśnie w niej - w naszym wnętrzu - należy szukać źródła problemów i niepowodzeń na drodze odchudzania. Można by tu wymienić takie zachowania jak: nieumiejętność w radzeniu sobie z nałogami, złymi nawykami, własnymi słabościami i ograniczeniami. Nie wypracowana postawa samozaparcia, konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do celu. Brak wiary we własne możliwości. Niedostateczna samomotywacja. Negatywne doświadczenia, związane z odchudzaniem, brak sukcesów mimo podejmowanych wcześniej prób. I wiele wiele innych...

 

Wszystkie jednak wymienione przykłady mają jeden wspólny mianownik - siedzą głęboko w nas. I co ważne, dotyczą nie tylko problemów związanych z brakiem sukcesów w dążeniu do idealnej sylwetki. Są to nieuświadomione czynniki i postawy dotyczące także innych dziedzin życia: zawodowego, osobistego, emocjonalnego, itd. Stąd też źródła niepowodzeń na drodze odchudzania należy zacząć szukać "w głowie".

 

Ideą naczelną tego projektu jest - obok terapii ciała - terapia głowy, czyli przepracowanie w sobie tych sfer, które wymagają wyrobienia odpowiednich postaw, mających na celu nie tylko otwarcie drogi do sukcesu w pracy nad sylwetką, lecz także całościową przemianę mentalną człowieka wyrażającą się we wszystkich dziedzinach naszego życia.

 

Idea programu

 

 

 

Program powstał w wyniku długotrwałej pracy z osobami zmagającym się z nadwagą i jest odpowiedzią na pytanie - dlaczego jedni, wchodząc w etap odchudzania bez większych problemów, tracą nagromadzone kilogramy, a drudzy napotykają na tej drodze masę trudności nie do pokonania. I tak jak byli otyli, tak są nadal.

Do kogo skierowany jest program?

Czyli z jakim problemem możesz się do nas zgłosić?

 

 

 

Program jest skierowany do wszystkich, którzy mają szeroko pojęty "problem z odchudzaniem", przejawiający się tym, że chciałyby schudnąć - ale nie wychodzi, podejmowały już wielokrotnie próby - ale zawsze wracają do punktu wyjścia, zmagają się ze swoimi słabościami, które stają na drodze do wymarzonej sylwetki, są ich świadome - ale nie potrafią ich przezwyciężyć.

Analizując te i inne zachowania osób, które do tej pory przegrały walkę z odchudzaniem, stworzyliśmy ekspercki program o nazwie "odchudzanie zacznij od głowy" - ponieważ wnioski z naszych obserwacji i badań wskazują jednoznacznie - problem braku sukcesów w odchudzaniu leży w głowie!

Dlaczego tak się dzieje, że jedni przestrzegają zaleceń dietetycznych, a inni nieustannie podjadają, szukają okazji do odstępstw dietetycznych i podświadomie robią wszystko, aby założenia swojej diety złamać?

Jak to jest, że jedni bez problemu znajdują czas na sport, a inni, będąc nawet pod opieką trenera personalnego, robią wszystko, aby opuścić trening?

Dlaczego niektórzy potrafią bez problemu osiągnąć zamierzone rezultaty, a inni mają za sobą co najmniej kilka nieudanych prób odchudzania, być może nawet z efektem jojo?

Jak to się dzieje, że w dzisiejszych czasach, kiedy ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani informacjami na temat zdrowego jedzenia i stylu życia, jednocześnie tyle osób ma słabość do słodyczy i przetworzonego jedzenia?

Dlaczego są osoby, które wiedzą co robią źle, potrafią wziąć się w garść i osiągnąć sukces, a są i takie, które pomimo tej wiedzy, stoją w miejscu, łatwo się poddają i po kilku tygodniach walki z otyłością, wracają do punktu wyjścia?

Jeśli więc Twoim problemem jest to, że wielokrotnie już podejmowałeś/łaś próby walki z otyłością, będąc na dietach, uprawiając sport, ale przychodził taki czas, kiedy tego wszystkiego miałeś/aś dość, kiedy obowiązki zawodowe czy rodzinne nie pozwalały na to, aby być konsekwentnym w swoich działaniach, kiedy to wszystko kończyło się powrotem do starych nawyków żywieniowych, porzuceniem aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w konsekwencji powrotem do starej wagi - to znaczy, że ten program jest dla Ciebie.

Jeśli jesteś osobą, która nie potrafi walczyć ze swoimi słabościami, nałogami, złymi nawykami; jeśli nieustannie podjadasz między posiłkami, jesteś uzależniony/na od słodyczy, wypijasz wielką butlę coca-coli dziennie, uwielbiasz przetworzone jedzenie i żywisz się w fast-foodach; jeśli idąc do kina nie wyobrażasz sobie seansu bez wciągnięcia ogromnej torby popcornu, a każdy film lub transmisja sportowa w domu musi być spędzony w towarzystwie paczki chipsów - jeśli twoim marzeniem jest osiągnięcie szczupłej sylwetki, a przejawiasz takie zachowania - to znaczy, że masz problem, i z tym problemem pomożemy Ci się zmierzyć.

Jeśli wstydzisz się swojego ciała, a jeszcze bardziej tego, że będziesz musiał/ła się rozebrać: u lekarza, na plaży, na basenie czy w klubie fitness; jeżeli walcząc z tym wstydem masz już za sobą etap katorżniczych diet, które nie przyniosły oczekiwanych skutków, masz już za sobą etap (albo właśnie go przechodzisz) nienawiści do swojego ciała, związanego z tym gigantycznego smutku i zajadania lęków, prowadzących do nienawiści samego/ej siebie - to znaczy, że musisz zacząć pracować nad sobą całościowo - nad ciałem i duszą - żeby się zmienić, a w konsekwencji przestać nienawidzić, a zacząć kochać - i my Ci w tej drodze całościowej przemiany pomożemy.

Jeśli znasz siebie i wiesz, że jesteś osobą, której brak konsekwencji w działaniu, łatwo rezygnującą z postanowień, szukanie wymówek to Twój chleb powszedni, masz tendencje do oszukiwania samego/ej siebie, to są to przestrzenie nad którymi pomożemy Ci pracować, bo takie cechy są poważną przeszkodą na drodze odchudzania.

Jeśli jesteś osobą, której brak pewności siebie i wiary we własne możliwości, łatwo się poddajesz i zrażasz niepowodzeniami, jesteś osobą niecierpliwą, która nie potrafi czekać na efekty, będziemy pracować nad tymi cechami, bo one są kluczem do sukcesu na drodze odchudzania.

Jeśli masz niską samoocenę, kompleksy związane z Twoim wyglądem, trudno Ci z nimi żyć i trudno Ci się ich pozbyć, a być może zmagasz się z depresją z powodu swojego wyglądu - to znaczy, że są to obszary do przepracowania i podjęcia terapii, którą możesz z nami przeprowadzić.

Jeśli Twoim problemem jest to, że nieustannie musisz szukać motywacji, bo czujesz, że jej poziom jest zbyt niski, aby podjąć działania i w nich wytrwać, bądź też czujesz presję społeczną (w pracy, w domu, itd.) ale poziom Twojej motywacji, poczucia potrzeby zmiany, jest zbyt niski aby cokolwiek ze sobą zrobić - to również jest przestrzeń do pracy, którą możesz z nami podjąć.

Jeżeli w tym wszystkim co do tej pory przeczytałeś/aś widzisz siebie, a być może w pierwszej chwili nie było łatwo Ci przyznać się do tego przed samym/ą sobą bo oszukiwanie samego/ej siebie masz opanowane do perfekcji;

 

Jeżeli czytając to dochodzisz do wniosku, że upragniona zmiana swojego wyglądu nie jest możliwa bez przemiany wnętrza, bo to wszystko co siedzi w Tobie jest przeszkodą, jeśli której nie przeskoczysz - nie dojdziesz do wyznaczonego celu - to zapraszamy Ciebie do pracy z nami.

 

Pomożemy Ci osiągnąć to, co do tej pory było nieosiągalne.

Wróć do strony głównej

Nasz gabinet:

 

Ul. Hoża 5

00-528 Warszawa

Nasz klub fitness:

 

CityFit Rondo ONZ

Spektrum Tower ul. Twarda 18