Pomagamy uzdrowić te obszary życia, najczęściej nieuświadomione, które powodują porażki na drodze odchudzania. Leczymy takie obszary jak: brak samoakceptacji i nieustanne pogrążanie się w kompleksach; brak postawy konsekwencji w dążeniu do zamierzonych celów; niewystarczający poziom samozaparcia; brak wierności (konsekwencji, trwałości) w postanowieniach i łatwość samousprawiedliwienia się; budując poczucie pewności siebie pomagamy uwierzyć we własne możliwości; kształtujemy cierpliwość; przełamując bariery pomagamy walczyć z nałogami, słabościami i złymi nawykami.

O metodzie

 

 

Tworząc nasz program pomocy punktem wyjścia były osiągnięcia psychodietetyki. Zgodnie z jej podejściem w pracy z osobami zmagającymi się z nadmierną masą ciała i szkodliwymi nawykami żywieniowymi, w szczególności z takimi, które ewidentnie nie potrafią poradzić sobie z problemem, powinno się uwzględniać także czynniki wewnętrzne. Dopiero takie działanie daje najlepsze efekty i trwałą zmianę.

 

Elementem wyróżniającym ten program jest terapia, a więc znacznie głębsze dotknięcie problemów z odchudzaniem niż sama psychodietetyka. Mówiąc "terapia" mamy na myśli nie tylko to, że pracujemy z podopiecznym nad problemami związanymi z dietą, pomagając mu przejść przez trudności w przestrzeganiu założeń dietetycznych, zaakceptować je i traktować jak swoje, że pracujemy nad zmianą nawyków żywieniowych i wyrobieniem odpowiednich postaw, które mają zostać z podopiecznym na całe życie, ale przede wszystkim sięgamy do najgłębszych źródeł tych problemów. Szukamy przyczyny, a nie leczymy tylko skutki. Inaczej mówiąc leczymy a nie zaleczamy.

 

 

 

 

Wróć do strony głównej

Nasz gabinet:

 

Ul. Hoża 5

00-528 Warszawa

Nasz klub fitness:

 

CityFit Rondo ONZ

Spektrum Tower ul. Twarda 18